Facebook Pixel Σλούκας: "Να είμαστε πεινασμένοι" - Ατάκα για Μακάμπι
| 2024-04-25 23:31:00

Ξεκάθαρος ο Σλούκας: "Να είμαστε πεινασμένοι" - Ατάκα για Μακάμπι

Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού ήταν μια ομάδα... μόνος του κόντρα στη Μακάμπι οδηγώντας τους Πράσινους στο 1-1 στη σειρά των play off.

Κώστας Σλούκας: Μαγικό βράδυ έκανε ο Έλληνας γκαρντ κόντρα στη Μακάμπι, οδηγώντας τον Παναθηναϊκό στη νίκη και την ισοφάριση της σειράς με τη Μακάμπι και στις δηλώσεις του αναφέρθηκε στα παιχνίδια κόντρα στους Ισραηλινούς στο Βελιγράδι και στον τρόπο προσέγγισης από τους Πράσινους.

"Είμαι περήφανος συνολικά για την εμφάνιση μας με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια στα επόμενα τρία δεκάλεπτα παίξαμε σύμφωνα με το πλάνο μας. Ίσως έπαιξε ρόλο η πίεση που είχαμε εμείς στην αρχική η αυτοπεποίθηση που είχε ο αντίπαλος.

Είπα στο ημίχρονο πως πρέπει να είμαστε πεινασμένοι και προσέξουμε τις μικρές λεπτομέρειες για να κερδίσουμε και εκεί. Ήταν πολύ καλή ομάδα και πέρυσι για λεπτομέρειες δεν πήγαν στο Final-4", είπε ο Κώστας Σλούκας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: "Τρελάθηκε" ο Γιαννακόπουλος στο μεγάλο τρίποντο του Σλούκα! (ΒΙΝΤΕΟ)