Facebook Pixel Στέφανος Τσιτσιπάς - Πέτρος Τσιτσιπάς: Δεν τα κατάφεραν τα αδέλφια Τσιτσιπά στη Ρώμη - Αποκλεισμός από Κούμποτ - Σκούγκορ
| 2021-05-11 20:19:00

Δεν τα κατάφεραν τα αδέλφια Τσιτσιπά στη Ρώμη - Αποκλεισμός από Κούμποτ - Σκούγκορ

Στο πρώτο γύρο ήρθε ο αποκλεισμός για τους δύο Έλληνες τενίστες μιας και έχασαν με 2-0 από τους Λούκας Κούμποτ και Φράνκο Σκούγκορ στο κυρίως ταμπλό του Internazionali BNL D' Italia

Στέφανος Τσιτσιπάς - Πέτρος Τσιτσιπάς: Την ήττα και τον αποκλεισμό με 7-6(7), 6-3 γνώρισαν οι δύο Έλληνες τενίστες από τους Λούκας Κούμποτ και Φράνκο Σκούγκορ στον πρώτο γύρο του Internazionali BNL D' Italia στη Ρώμη. Στο πρώτο σετ τα δύο αδέλφια είχαν τις ευκαιρίες να πάρουν προβάδισμα, όμως δύο σετ πόιντς πετάχτηκαν στα... σκουπίδια με τους αντιπάλους τους να κάνουν τελικά το 1-0.

Ότι δεν κατάφεραν να κάνουν ο Πέτρος Τσιτσιπάς και ο Στέφανος Τσιτσιπάς το έκαναν οι Κούμποτ και Σκούγκορ που ολοκλήρωσαν τον αγώνα κρατώντας τα σερβίς τους και φτάνοντας στο τελικό 2-0.