Facebook Pixel Ο Ολυμπιακός πήρε το ντέρμπι από τον ΠΑΟ με 3-1 σετ! (Highlights)
| 2023-12-16 21:56:00

Ερυθρόλευκη κυριαρχία - Ο Ολυμπιακός πήρε το ντέρμπι από τον ΠΑΟ με 3-1 σετ! (Highlights)

Νίκη για τους ερυθρόλευκους στου Ρέντη.

Ο Ολυμπιακός πήρε καθαρή νίκη με 3-1 κόντρα στον αιώνιο αντίπαλο και είναι από πάνω του στο βαθμολογικό πίνακα!

Στο πρώτο σετ, οι Πειραιώτες είχαν πάρει τη διαφορά καθόλη τη διάρκειά του και τη διατήρησαν έως το τέλος του σετ, όπου και άνοιξαν το σκορ με 25-21. Στο δεύτερο σετ, ο Ολυμπιακός βρέθηκε στο +3 (10-7), αλλά οι παίκτες του ΠΑΟ ισορρόπησαν και έγινε ματσάρα! Οι δύο ομάδες έδωσαν ρεσιτάλ βόλεϊ και το σκορ ήταν 31-33 για το 1-1 στα σετ.

Και στο τρίτο σετ ο Ολυμπιακός μπήκε αποφασιστικά, πήρε προβάδισμα και τελικά επικράτησε με 25-22. Το ίδιο συνέβη και στο τέταρτο σετ! Οι γηπεδούχοι δεν έχασαν την υπέρ τους διαφορά και νίκησαν!

Τα σετ: 25-21, 31-33, 25-22, 25-20