Facebook Pixel Πάλη: Φοβερός Κουρουγκλίεβ, πήρε το χρυσό στο Grand Prix της Γαλλίας!
| 2024-01-21 11:17:00

Φοβερός Κουρουγκλίεβ, πήρε το χρυσό στο Grand Prix της Γαλλίας!

Το χρυσό μετάλλιο στο διεθνές Grand Prix της Γαλλίας κατέκτησε ο Ο πρωταθλητής Ευρώπης με την Ελλάδα, Νταουρέν Κουρουγλίεβ, ο οποίος έφτασε στον τελικό των στα 86κ. της Ελευθέρας χωρίς να χάσει σημείο.

Στο πρώτο παιχνίδι του  ο Κουρουγκλίεβ ισοπέδωσε τον Αμερικανό Τέιλορ Λουγιαν και επικράτησε με τεχνική υπέροχη (11-0).  Από τα προημιτελικά πέρασε χωρίς αγώνα, μιας και τραυματίστηκε ο Λετονός Σαμουσόνοκς και προκρίθηκε στα ημιτελικά.

Εκεί αντιμετώπισε τον Γερμανό Σέφλε, επικρατώντας με 6-0, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τον τελικό και μία θέση στο βάθρο.

Ο Κουρουγκλίεβ, ανέβηκε στην κορυφή του βάθρου με μία εμφάνιση επίδειξης δύναμης απέναντι στον Αμερικανό Χολ, επιρκατώντας με 10-4.