Facebook Pixel Γουίμπλεντον: Επίδειξη δύναμης από τον Αλκαράθ στο ντεμπούτο στο Γουίμπλετον - Άνετη νίκη σε λιγότερο από 2 ώρες (ΒΙΝΤΕΟ)
Άλλα Σπορ
| 2023-07-04 20:07:00

Επίδειξη δύναμης από τον Αλκαράθ στο ντεμπούτο στο Γουίμπλεντον - Άνετη νίκη σε λιγότερο από 2 ώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Μόνο για ένα σετ αντιμετώπισε δυσκολίες ο Κάρλος Αλκαράθ, στο ξεκίνημά του στο φετινό Γουίμπλεντον.

Γουίμπλεντον: Μόνο για ένα σετ αντιμετώπισε δυσκολίες ο Κάρλος Αλκαράθ, στο ξεκίνημά του στο φετινό Γουίμπλεντον. Ο Ισπανός τενίστας, Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης, φάνηκε ότι θα κάνει... περίπατο απέναντι στον βετεράνο Ζερεμί Σαρντί, πήρε το πρώτο σετ μέσα σε 22 λεπτά χωρίς να χάσει γκέιμ και κυριάρχησε εύκολα και στο δεύτερο.

Στο τρίτο, ο 36χρονος Γάλλος προέβαλε αντίσταση και μάλιστα προηγήθηκε 4-2, αλλά ο Αλκαράθ βρήκε τις απαντήσεις και τελείωσε το ματς με 6-0, 6-2, 7-5 σε λιγότερο από δύο ώρες.

Ο επόμενος αντίπαλος του Ισπανού θα είναι και πάλι Γάλλος, συγκεκριμένα ο νικητής της αναμέτρησης μεταξύ του Αλεξάντρ Μιλέρ και του Αρθουρ Ρίντερκνεχ. Σημειώνεται ότι, λόγω συνεχούς βροχόπτωσης στο Λονδίνο, αγώνες διεξάγονται μόνο στο κεντρικό γήπεδο και το κορτ Νο1, που έχουν οροφή.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Υπέρβαση Αγγελόπουλων για Μίροτιτς - Υπογράφουν δύο Έλληνες στον Ολυμπιακό - Έκπληξη Βεζένκοφ