Facebook Pixel Επιβλητική Σάκκαρη! Πέρασε άνετα στους "16" του Indian Wells (ΒΙΝΤΕΟ)
Άλλα Σπορ
| 2024-03-12 08:02:00

Επιβλητική Σάκκαρη! Πέρασε άνετα στους "16" του Indian Wells (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια νίκησε στα δύο σετ την Καρολίν Γκαρσιά και πέρασε στη φάση των «16» του Indian Wells για τέταρτη φορά στην καριέρα της.

Η Μαρία Σάκκαρη εεπικράτησε για άλλη μια φορά της 30χρονης Γαλλίδας (Νο.26) με 6-3, 6-4 σε 77 λεπτά και θα αναμετρηθεί την Τετάρτη (13/3) για πρώτη φορά στην καριέρα της με τη Ντιάν Παρί (Νο.61), πρώην junior Νο.1, που άφησε εκτός με 6-4, 6-2 την Άνα Μπλίνκοβα (Νο.45).

Στο δεύτερο ματς της με τον Ντέιβιντ Γουίτ στο πλευρό της, η Μαρία έπαιξε με μεγάλη αυτοπεποίθηση και μετά το κακό ξεκίνημά της έκανε... ό,τι ήθελε στο γήπεδο.

Η 28χρονη Ελληνίδα πήρε το 75% των πόντων πίσω από το πρώτο σερβίς, ενώ εκμεταλλεύτηκε και τις τέσσερις ευκαιρίες που είχε για μπρέικ. Άλλη μια εμφάνιση που αφήνει υποσχέσεις για το μέλλον!

Η Σάκκαρη έχει τώρα τέσσερις σερί νίκες σε βάρος της Γκαρσιά (4-3 το head to head), έχοντας κερδίσει και τα επτά τελευταία σετ τους!

Eίναι η τρίτη σερί χρονιά που περνάει στον τέταρτο γύρο, καθώς ήταν φιναλίστ το 2022 και ημιφιναλίστ το 2023.