Facebook Pixel ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός: Στον τελικό το Τριφύλλι!
Άλλα Σπορ
| 2024-03-21 19:10:00

Μεγάλο διπλό του ΠΑΟ στο Παλατάκι κι έφυγε για τελικούς - Περιμένει Ολυμπιακό ή Μίλωνα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου πήρε τεράστια νίκη στην έδρα του Δικέφαλου και έκλεισε τη θέση της στους τελικούς της Volley League.

Ο Παναθηναϊκός πήρε μεγάλο διπλό στο Παλατάκι και βρίσκεται στους τελικούς της Volley League! Οι πράσινοι πήραν τη νίκη με 1-3 στα σετ επί του ΠΑΟΚ και περιμένουν τον αντίπαλο που θα προκύψει από το ζευγάρι Ολυμπιακός - Μίλωνας (2-1 η σειρά).

Το πρώτο σετ ήταν κλειστό, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά και ο Παναθηναϊκός μπόρεσε να κάνει το 0-1 στα σετ με 21-25. Mε την ψυχολογία μαζί του, οι Πράσινοι έγραψαν το 0-2 με 23-25, παίρνοντας ισχυρό προβάδισμα νίκης. Οι γηπεδούχοι, όμως, έβγαλαν τη δέουσα αντίδραση για το 1-2 με σκορ 25-18. Το Τριφύλλι, πάντως, πήρε το διπλό και την πρόκριση με 19-25 από μονό μπλοκ του Βουλκίδη και 1-3.

Τα σετ: 21-25, 23-25, 25-18, 19-25