Facebook Pixel Sportdog.gr | Πανέτοιμη για Ολυμπιακό η Πλζεν - Έκανε το 2/2 στο πρωτάθλημα - Έτσι έπαιξε
| 2019-07-19 23:31:00

Πανέτοιμη για Ολυμπιακό η Πλζεν - Έκανε το 2/2 στο πρωτάθλημα - Έτσι έπαιξε

Με σούπερ ψυχολογία περιμένει τους Πειραιωτές.

Η Βικτόρια Πλζεν επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Σλόβαν Λίμπερετς και έκανε το "2 στα 2" στο πρωτάθλημα Τσεχίας λίγες ημέρες πριν το πρώτο της ραντεβού με τον Ολυμπιακό, για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς σκορ όμως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πάβελ Βρμπα ανέβασε στροφές και εξασφάλισε το τρίποντο μέσα σε διάστημα 15 λεπτών: στο 58' έκανε το 1-0 ο Πέρνιτσα με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ ενώ στο 71' ο Κόπιτσα έκανε το 2-0 με δυνατό σουτ , ξανά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 80' με κεφαλιά του Μούσα, με την Πλζεν να κρατάει το 2-1 μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή και να πανηγυρίζει έτσι τη δεύτερη νίκη της στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Η σύνθεση της Βικτόρια Πλζεν: Χρούσκα, Ρέζνικ (10' Χάβελ), Πέρνιτσα, Μπράμπετς, Χλούσεκ, Χροσόβσκι, Κάλβακ, Τσέρμακ (87' Μίχαλικ), Καγιάμπα, Κόπιτς, Κρμέντσιχ (87' Τσόρι)