Facebook Pixel Μαρία Πρεβολαράκη: "Λύγισε" στον τελικό η Μαρία Πρεβολαράκη - Ασημένιο μετάλλιο στα 53κ. στο ευρωπαϊκό της Βαρσοβίας
| 2021-04-23 20:07:00

"Λύγισε" στον τελικό η Μαρία Πρεβολαράκη - Ασημένιο μετάλλιο στα 53κ. στο ευρωπαϊκό (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν τα κατάφερε στον μεγάλο τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πάλης στην κατηγορία των 53κ. η Ελληνίδα πρωταθλήτρια καθώς έχασε με 7-0 από την Όλγα Κοροσάβτσεβα και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο

Μαρία Πρεβολαράκη: Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Ελληνίδα αθλήτρια στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης, στην κατηγορία των 53 κιλών, που γίνεται στη Βαρσοβία της Πολωνίας. Αυτό ήταν το τρίτο ασημένιο για την αθλήτρια από την Κρήτη, μιας και στον τελικό ηττήθηκε με 7-0 από την Ρωσία Όλγα Κοροσάβτσεβα.

Στον τελικό η Ρωσίδα ήταν πολύ πιο αποφασισμένη να μείνει στην κορυφή της Ευρώπης και σε κανένα σημείο δεν άφησε περιθώριο στην Μαρία Πρεβολαράκη να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από την δεύτερη θέση.