Facebook Pixel Champions League: Το "χρυσό" γκολ Χάβερτζ και η τεράστια ευκαιρία της Σίτι στο 97’ - Πάρτι για Τσέλσι, κλάμα για Αγουέρο (Vid)
| 2021-05-30 00:38:00

Ο τελικός του Ντραγκάο κρίθηκε υπέρ της Τσέλσι με 1-0 χάρη σε γκολ του Χάβερτς και ανέβασε τους Λονδρέζους στην κορυφή της Ευρώπης για δεύτερη φορά. Δείτε όλα τα highlights του μεγάλου ματς.

Champions League: Η Τσέλσι είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης για τη σεζόν 2020-21, με τον τελικό του Ντραγκάο να διεξάγεται παρουσία φιλάθλων παρά την πανδημία, κάτι που έδωσε χρώμα στην αναμέτρηση.

Ο Κάι Χάβερτζ πέτυχε το μοναδικό γκολ του τελικού για την Τσέλσι, η οποία είδε την τύχη να της χαμογελά στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ σε σουτ του Μαχρέζ.

Δείτε τα highlights του τελικού, τους πανηγυρισμούς και την απονομή στην Τσέλσι: