Facebook Pixel Ταξιάρχης Φούντας: Εκπληκτικός Φούντας! Λύτρωσε την DC στο 95' και έφτασε τα 11 γκολ σε 14 αγώνες (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-08-01 11:18:00

Φοβερά πράγματα κάνει στο MLS ο πρώην άσος της ΑΕΚ.

Ταξιάρχης Φούντας: Ακατάλληλη για... καρδιακούς, ήταν η αναμέτρηση της DC Γιουνάϊτεντ με τους Ορλάνο Πάιρατς για το MLS. Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Ούρσο Τζούνιορ και μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα κρατούσαν την νίκη στα... πόδια τους.

Όμως, στο 91ο λεπτό ο Ντάρκιν ισοφάρισε σε 1-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ταξιάρχης Φούντας σκόραρε για 11η φορά στο εφετινό πρωτάθλημα (σε 14 συμμετοχές) και χάρισε ένα απίστευτο «τρίποντο» στην ομάδα του, προσφέροντας παράλληλα και την πρώτη νίκη του Γουέιν Ρούνεϊ, ο οποίος άρχισε με νίκη την θητεία του στην DC Γιουνάιτεντ.

«Ήμουν σίγουρος πως μπορούσαμε να κερδίσουμε με βάση την απόδοσή μας στο δεύτερο ημίχρονο και ζητούσα από τα παιδιά να παραμείνουν αισιόδοξοι και να προσπαθούν ως το τέλος», δήλωσε μετά το ματς ο Άγγλος τεχνικός, που με το τελευταίο σφύριγμα αγκάλιασε τον Ταξιάρχη Φούντα.