Facebook Pixel Αποκλεισμός-σοκ για το Μαρόκο - Μπήκε και κέρδισε πέναλτι ο Ελ Κααμπί αλλά... επιστρέφει Ελλάδα! (Vid)
| 2024-01-31 00:25:00

Γυρίζει στον Ολυμπιακό ο Μαροκινός επιθετικός, αφού η ομάδα του γνώρισε ήττα-σοκ από τη Νότια Αφρική και αποχαιρέτησε το Κύπελλο Εθνών Αφρικής!

Έκπληξη μεγατόνων στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής, με τη Νότια Αφρική να αποκλείει το Μαρόκο από τη φάση των 16, καθώς νίκησε με 2-0.

Οι Νοτιοαφρικανοί προηγήθηκαν με τον Μαγκόπα στο 57'. Ο Ελ Κααμπί του Ολυμπιακού μπήκε ως αλλαγή και κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Χακίμι το έστειλε στα… πουλιά και έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 84ο λεπτό!

Λίγο αργότερα, ο Άμραμπατ αποβλήθηκε (90’+2’) και η Νότια Αφρική στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με τον Μοκοένα για το τελικό 2-0.

Κάπως έτσι, ο Ολυμπιακός βλέπει τον βασικό του σέντερ φορ να επιστρέφει πρόωρα στην Ελλάδα!