Facebook Pixel Sportdog.gr | Απίστευτο: Ποδοσφαιρικός αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς φάουλ!
| 2024-03-06 19:24:00

Απίστευτο: Ποδοσφαιρικός αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς φάουλ!

Φανταστείτε έναν ποδοσφαιρικό αγώνα στον οποίο δεν καταλογίζεται ούτε ένα φάουλ σε 90 λεπτά.

Ξέρουμε ότι φαίνεται αδιανόητο, αλλά συνέβη στο σερβικό ποδόσφαιρο. Το περασμένο Σαββατοκύριακο διεξήχθη αγώνας Κυπέλλου μεταξύ της Προλέτερ και της Ολντ Φρεντς. Οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν τη νίκη με 15-0, αλλά αυτό δεν ήταν σε πρώτο πλάνο σε αυτό το ματς.

Δηλαδή σε 90 λεπτά ο διαιτητής δεν σφύριξε ούτε μια φορά για φάουλ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν το παιχνίδι με επτά παίκτες. Αργότερα, μαζί τους ήρθε και ένας άλλος παίκτης, ο οποίος άργησε στον αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με τους αναμενόμενους 11 παίκτες και αυτό δικαιολογεί το τελικό αποτέλεσμα.

Σύμφωνα με μάρτυρες από το παιχνίδι, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ήταν πραγματικός ήρωας γιατί απέτρεψε τουλάχιστον άλλα δέκα σίγουρα γκολ από τους Old Friends.