Η αναμέτρηση είχε την υπογραφή του Μάντζουκιτς ενω οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 80΄ και την αποβολή του Χαμίρ.

Το πρώτο ημίχρονο η Μπάγερν είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 12΄με την κεφαλιά του Ντάντε να καταλήγει άουτ ενώ ευκαιρία για την Στουγκάρδη ήταν το σουτ του Οκαζάκι που έδιωξε ο Νόιερ σε κόρνερ.

Στην επανάληψη ο Μάντζουκιτς έπιασε «δουλειά» και στο 50΄ άνοιξε το σκορ για τους «Βαυαρους» με τον Ούρλεχ να κάνει μια άστοχη έξοδο και να αφήνει τον Κροάτη να σκοράρει σε κενή εστία.

Στο 72΄ ο επιθετικός της Μπάγερν έκανε την σέντρα στον Μίλερ, ο οποίος ξέφυγε από τον Νιντερμέιερ και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο 80΄ο Χαμίρ αποβλήθηκε μετά από δεύτερη κίτρινη κάρτα για ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Ριμπερί και η Στουγκάρδη έμεινε με δέκα παίκτες.

Ο Μπάγερν παραμένει αήττητη από της 28/10 και σήμερα (27/1) έκανε την 16η νίκη της στο πρωτάθλημα ενώ η Στουγκάρδη συνεχίζει να αγνοεί για τέταρτη σερί αγωνιστική τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Πηγή: sentragoal.gr