Η αήττητη πορεία της Μάιντς σταμάτησε στην έδρα του Ανόβερο, όπου ηττήθηκε με 4-1. Η γηπεδούχοι έδειξαν για ακόμα μια φορά ότι φέτος είναι υπολογίσιμη δύναμη στην Μπουντσελίγκα και πήραν αυτή την μεγάλη νίκη με ανατροπή.

Η Μάιντς άνοιξε το σκορ στο 12' με τον Μίλερ αλλά ο Ντιούφ έκανε το 1-1 στο 31΄και ο Σόμπιεκ το 2-1 στο 37΄. Στο δεύτερο ημίχρονο όλα ήταν ανοιχτά αλλά το Ανόβερο «έδεσε» την νίκη με δύο γκολ σε δύο λεπτά. Ο Για Κόκαν στο 80΄ και ο Πριντ στο 82΄ διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.

Με 4-1 η Γκλάντμπαχ επικράτησε επί της Βέρνερ Βρέμης και έκανε το 2 στα 2 εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αρόγκο στο 36΄ ενώ ο Ράφαελ στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου στο 53΄ έκανε το 2-0.

Στο 69΄ ο Νόρντβαϊτ με αυτογκόλ έκανε το 2-1 για την Βέρντερ, δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να επιχειρήσουν την ισοφάριση. Όμως, ο Κρούσε στο 74΄ έκανε το 3-1 και ο Χερμάν στο 85΄ το 4-1.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και σκοράροντας δυο γκολ σε δύο λεπτά η Βόλφσμπουργκ επικράτησε με 2-0 επί Χέρτα. Ο Όλιτς έκανε το 42' έκανε το 1-0 και ο Ντιέγκο από την άσπρη βούλα του πέναλτι στο 45΄ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 .

Επικρατώντας με 1-0 η Άουγκσμπουργκ πέρασε από την έδρα της Νυρεμβέργης και έφτασε τους έξι βαθμούς. Ο Πινόλα στο 76΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την Νυρεμβέργη με 10 δίνοντας την δυνατότητα στην Άουγκσμπουργκ να κυνηγήσει ένα γκολ. Το γκολ ήρθε λοιπόν και ο Βογκτ το 84΄έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Με 4-0 το Αμβούργο επικράτησε επί της Άιτραχτ Μπάουνβαϊνγκ και η νεοφώτιστη ομάδα στην Μπουντσελίγκα συνεχίζει να αγνοεί την νίκη για τέταρτη αγωνιστική. Ο Φαν Ντε Φαρτ άνοιξε το σκορ στο 7΄αφιερώνοντας το στην γυναίκα του που ήταν στις εξέδρες ενώ ο Ζουά στο 17΄έκανε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καλιανόγκλου στο 80΄ και στο 90΄+1΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 σκοράροντας δυο γκολ

Πηγή: sentragoal.gr

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Τρίτη

Φράιμπουργκ - Μπάγερν 1-1 (86' Χέφλερ / 33' Σακίρι)

Σάββατο
Γκλάντμπαχ - Βέρντερ 4-1 (36' Αράνγκο, 53' Ραφαέλ, 74' Κρούζε, 85` Xέρμαν / 69' αυτ. Νόρντβαϊτ)
Ανόβερο - Μάιντς 4-1 (31' Μαμ Μπιράμ Ντιούφ, 37' Σόμπιεχ, 80' Για Κονάν, 82' Πριμπ / 12' Νίκολαϊ Μίλερ)
Βόλφσμπουργκ - Χέρτα 2-0 (42' Όλιτς, 45' πέν. Ντιέγκο)
Νυρεμβέργη - Άουγκσμπουργκ 0-0
Αμβούργο - Μπράουνσβαϊγκ 4-0 (7' Φαν ντερ Φάαρτ, 17' Ζουά, 80' Τσαλχάνογλου)
Σάλκε - Λεβερκούζεν (19:30)