Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μαξίμ όμως το Αμβούργο απάντησε άμεσα καθώς στο 22' ο Λασόγκα εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Φαν ντερ Φάαρτ και έκανε το 1-1. Η Στουτγάρδη όμως είχε και πάλι την απάντηση καθώς στο 37' ο Γκέντνερ με κεφαλιά σκόραρε και τις έδωσε εκ νέου προβάδισμα. Εξαιρετικό το ματς και στην επανάληψη όπου στο 55' ο Μπάιστερ έγραψε το 2-2 όμως εννέα λεπτά μετά το αυτογκόλ του Ντζουρού έβαλε και πάλι τη Στουτγάρδη μπροστά. Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο 67' με τον Φαν ντερ Φαρτ του οποίου το σουτ διαμόρφωσε το 3-3. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα στο 84' όταν και αποβλήθηκε ο Ρούντιγκερ.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Άντλερ, Βέστερμαν, Ταχ, Ντζουρού, Γιάνσεν, Μπαντέλι, Αρσλάν, Ζόουα (50'Μπάιστερ), Φαν ντερ Φάαρτ, Καλχάνογλου, Λασόγκα.

ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ: Κίρτσμπαουμ, Σακάι, Σβάαμπ, Ρούντιγκερ, Μποκά, Γκέντνερ, Χάρνικ (65'Βέρνερ), Τραορέ (92'Σαραρέρ), Μαξίμ (86'Χαγκουΐ), Ιμπίσεβιτς.