Η Σέλτικ παραλίγο να κάνει τη ζημιά στην Μπαρτσελόνα μέσα στη Βαρκελώνη, όμως οι Καταλανοί κατάφεραν στο 94΄ να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Το σκορ για του Σκοτσέζουν άνοιξε ο Σαμαράς με κεφαλιά στο 18΄, αλλά ο Έλληνας επιθετικός τραυματίστηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και αμέσως η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε με τον Ινιέστα (45΄). Αφού η Σέλτικ πάλευε για ένα ημίχρονο να κρατήσει το 1-1, με την Μπάρτσα να έχει και δοκάρι, τελικά λύγισε στο 94΄ με τον Ζόρντι Άλμπα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

Στον 5ο όμιλο η Γιουβέντους έπεσε σε γκέλα στη Δανία απέναντι στην Νόρτζελαντ, η οποία άνοιξε το σκορ στο 50΄ με την εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Μπέκμαν, όμως η Κυρία με τον Βούτσινιτς στο 81΄ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας, που με το 2-1 της Σαχτάρ επί της Τσέλσι μπορεί τελικά να της φανεί χρήσιμο, αν βέβαια κάνει και καμία νίκη.

Στον 6ο όμιλος η Λιλ δεν ξέρει τι πάει να πει νίκη και έχασε με 1-0 από την Μπάγερ στη Γαλλία, ενώ το σερί της Μπάτε σταμάτησε με την Βαλένθια να φεύγει με το διπλό από την Λευκορωσία με χατ-τρικ Σολδάδο.

Τέλος, η Γιουνάιτεντ βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Μπράγκα στο Ολντ Τράφορτ, αλλά κατάφερε στο τέλος να γυρίσει το ματς και να κάνει το 3Χ3 με δύο γκολ του Τσιτσαρίτο και ένα του Έβανς, τη στιγμή που στην Πόλη Γαλατάσαραϊ και Κλουζ ήρθαν ισόπαλες 1-1 με τον Καπετάνο να έχει συμμετοχή στο... αυτογκόλ με το οποίο η ρουμανική ομάδα άνοιξε το σκορ.