Διαβάστε πως διαχειρίστηκαν το θέμα τα ολυμπιακά sites:

Katimagiko.gr

Μαγική εικόνα...

Ο Θρύλος του α' μέρους μπορεί να προκριθεί στους «16» και η εικόνα της επανάληψης να μην επαναληφθεί. Ο Ολυμπιακός προδόθηκε από τις στημένες φάσεις γνωρίζοντας βαριά ήττα 1-4 από την Παρί. Οφσάιντ το πρώτο γκολ των Γάλλων.

Redplanet.gr

Το ματς χάθηκε στον...αέρα

Ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, παίζοντας μονότερμα την Παρί, ισοφάρισε το
τέρμα του Καβάνι (19') με εκπληκτικό γκολ του Βάις (25'), ενώ είχε και δύο δοκάρια. Στην επανάληψη, όμως, "έπεσε" αγωνιστικά, δεχόμενος τρία γκολ (68' και 73' Μότα, 86' Μαρκίνιος) από εκτέλεση κόρνερ. Μαγική εικόνα το τελικό σκορ (1-4), καθώς αδικεί την σπουδαία εμφάνιση τον Πειραιωτών στο 'Α μέρος.