Ο Ολυμπιακός πανηγυρίζει άλλη μία τεράστια νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ, αυτή τη φορά με ανατροπή κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ και μαζί πιθανότατα και την πρόκριση στους "16" της διοργάνωσης.

Πάντως, απέναντι στους Κροάτες, τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα, καθώς το πρώτο ημίχρονο δεν κύλησε καθόλου καλά, με τους Πειραιώτες να μένουν πίσω στο σκορ και να παρουσιάζουν μέτρια εικόνα. Ωστόσο, ο "μάγος" Μάρκο Σίλβα είχε και πάλι τη λύση!

Στο 64΄ αποφάσισε να ρίξει στο ματς τον Πάρντο και μόλις ένα λεπτό αργότερα, στο 65΄, δικαιώθηκε πανηγυρικά, αφού αυτός έκανε το 1-1. Στη συνέχεια, ο ίδιος κέρδισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του Πίβαριτς, ενώ το ...κερασάκι ήρθε στο 90΄ πάλι από τον Κολομβιανό, όταν με ιδανικό πλασέ έγραψε το 2-1.

Τρομερή έμπνευση, για μια ακόμα φορά, από τον Σίλβα, ο οποίος έπιασε στον ύπνο τον Μάμιτς και οδήγησε τον Ολυμπιακό σε ένα νέο ευρωπαϊκό θρίαμβο.

Δείτε τις φάσεις της "χρυσής αλλαγής" του προπονητή του Ολυμπιακού...