Αναλυτικά το δημοσίευμα της αγγλικής εφημερίδας:

"Μέχρι πριν επτά μήνες η Άρσεναλ είχε σκοπό να κερδίσει όλα τα παιχνίδια του ομίλου, όμως τώρα θα πρέπει να είναι πολύ τυχερή και ευγνώμονες για κάθε νίκη που κάνουν.

Ο Ολυμπιακός είναι μία από τις χειρότερες ομάδες που θα συναντήσει κανείς σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης, παρά ταύτα προκάλεσε τεράστια προβλήματα με την κίνησή του, τα απίστευτα τρεξίματά του και τις απρόβλεπτες ενέργειες στο παιχνίδι του.

Στο ημίχρονο, το σκορ θα μπορούσε να είναι 5-3 υπέρ του Ολυμπιακού, αλλά ο Τσέζνι πραγματοποίησε μερικές απανωτές καταπληκτικές αποκρούσεις μέσα σε λίγα λεπτά. Ο Τοροσίδης στην επανάληψη τράνταξε το δοκάρι της Άρσεναλ σε ένα πολύ καλό σουτ για γκολ.

Εν τέλει, ο Ολυμπιακός «έπεσε» και έτσι η Άρσεναλ κατάφερε να πάρει τους βαθμούς, ωστόσο είναι σίγουρο ότι η Τότεναμ θα μπορέσει να το παλέψει περισσότερο. Η Άρσεναλ έχει μαζέψει περισσότερους βαθμούς από τις δύο ομάδες του Μάντσεστερ, όμως ο Βενγκέρ δεν πρέπει να κοροϊδέυει τον εαυτό του...".