Champions League: Η Γκλάντμπαχ έκανε... πάρτι, συντρίβοντας τη Σαχτάρ με 6-0 μέσα στο Κίεβο, ενώ η Ατλέτικο Μαδρίτης έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Λοκομοτίβ Μόσχας.

Η Γκλάντμπαχ φιγουράρει στην κορυφή του 2ου ομίλου, αφού πήρε μια απίθανη νίκη με 6-0 κόντρα στην απογοητευτική Σαχτάρ. Το σκορ ήταν 4-0 ήδη από το πρώτο ημίχρονο, με τους Γερμανούς να κάνουν ό,τι θέλουν στον αγωνιστικό χώρο. Ο Πλεά ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής πετυχαίνοντας τρία, από ένα πέτυχαν οι Μπενσεμπαϊνί και Στιντλ, ενώ αυτογκόλ σημείωσε ο Μπόνταρ.

Η Ατλέτικο έχει 4 πόντους και παραμένει πίσω από την πρωτοπόρο Μπάγερν στον 1ο όμιλο, αφού ήρθε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στη Λοκομοτίβ. Οι Ισπανοί προηγήθηκαν με τον Χιμένες στο 18', όμως ισοφαρίστηκαν με πέναλτι του Μίραντσουκ στο 25' και δεν μπόρεσαν να πετύχουν το γκολ της νίκης παρά τη μεγάλη πίεση που άσκησαν στο δεύτερο ημίχρονο.