Στους ομίλους του Champions League Θα απολαύσουμε φέτος τους Γιώργο Αθανασιάδη και Δημήτρη Κολοβό!

Οι πρώην παίκτες της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού αντίστοιχα πρωταγωνίστησαν στην τρελή πορεία της Σέριφ Τιρασπόλ, η οποία απέσπασε ισοπαλία χωρίς τέρματα στο Ζάγκρεμπ από τη Ντιναμό και έχοντας ως προίκα το υπέρ της 3-0 από το πρώτο ματς, προκρίθηκε για πρώτη φορά στους ομίλους tτης διοργάνωσης.

Στο έτερα ματς των πλέι οφ, η Σάλτσμπουργκ προκρίθηκε με δύο νίκες με το ίδιο σκορ (2-1) επί της Μπρόντμπι, ενώ το Σαχτάρ - Μονακό ολοκληρώθηκε με σκορ 1-2 στο 90λεπτο και αυτή την ώρα βρίσκεται στην παράταση. Εκεί οι Ουκρανοί ήταν αυτοί που... χαμογέλασαν καθώς σε ένα σουτ του Μούντρικ στο 114', η μπάλα κόντραρε στο πόδι του Αγκιλάρ και κατέληξε στα δίχτυα του Μαγέσκι δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα του Ντε Ζέμπρι.