"Φτωχή" σε γκολ ήταν η δεύτερη βραδιά του Champions League, αφού σε αντίθεση με τα 28 που σημειώθηκαν την Τρίτη, οι ομάδες έμειναν στα 13 γκολ συνολικά την Τετάρτη.

Το μεγάλο ματς της βραδιάς μεταξύ Μάντσεστερ Σίτι και Ίντερ ολοκληρώθηκε με 0-0, παρά τις αρκετές ευκαιρίες των δύο ομάδων και το "σφυροκόπημα" της Σίτι στα τελευταία λεπτά.

Μία τρομερή γκάφα του γκολκίπερ Γκασανίγκα στο 90' χάρισε στην Παρί Σεν Ζερμέν οριακή νίκη με 1-0 απέναντι στην αξιόμαχη Τζιρόνα.

Η Ντόρτμουντ επιβλήθηκε 3-0 στο Βέλγιο της Μπριζ, που είχε τον Χρήστο Τζόλη βασικό, με τον Έλληνα άσο να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση. «Χρυσή» αλλαγή για τη Ντόρτμουντ ήταν ο Άγγλος, Μπάιονε Γκίτενς, ο οποίος πέρασε αντί του Σάμπιτσερ στο 68΄ και μέσα σε 10 λεπτά (76' - 86') πέτυχε ξανά δύο γκολ που έκριναν την αναμέτρηση στο Μπριζ και χάρισαν τη μεγάλη νίκη στη Ντόρτμουντ με 3-0 επί της Κλαμπ (ο Γκιρασί με πέναλτι έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» με πέναλτι). Ο Χρήστος Τζόλης ήταν στο αρχικόμ σχήμα των γηπεδούχων, που είχαν αρκετές ευκαιρίες, με κορυφαία το δοκάρι στο 12' με τον Βετλέσεν, σε μία μεγάλη τριπλή ευκαιρία για τους Βέλγους, που είχαν διαδοχικά σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή με την μπάλα να μην καταλήγει στα δίχτυα!

Σχεδόν τα μισά γκολ της βραδιάς μπήκαν στη Γλασκώβη, όπου η Σέλτικ συνέτριψε με 5-1 τη Σλόβαν Μπρατισλάβας.