Facebook Pixel Φενέρμπαχτσε:Διπλό τίτλο με γκολάρες Φρεντ και λύτρωση Μπατσουαγί!(ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-03-17 22:20:00

Διπλό τίτλου της Φενέρ στην Τράμπζονσπορ - Γκολάρες Φρεντ και... λύτρωση Μπατσουαγί! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στην Ευρώπη πήρε τεράστιο τρίποντο στην έδρα της Τράμπζονσπορ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα προημιτελικά του Europa Conference League, Φενέρμπαχτσε, επικράτησε με περιπετειώδη τρόπο επί της Τράμπζονσπορ με 3-2 εκτός έδρας και θα δώσει μάχη με τη Γαλατασαράι μέχρι τέλους για το πρωτάθλημα!

Η ομάδα του Έντιν Τζέκο είχε γερό προβάδισμα στο ημίχρονο, καθώς, χάρη σε δύο φοβερά τέρματα του Φρεντ από ισάριθμες ασίστ του Τάντις (!) στο 13' και το 45+4', προηγούνταν με 2-0! Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος έβγαλαν αντίδραση και με τα γκολ του Μπάρντι (63') και το πέναλτι του Τρεζεγκέ (78'), έφερε στα ίσα το ματς.

Τη... λύτρωση για τους φιλοξενούμενους έδωσε ο Μπατσουαγί τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90', όταν μετά από «αναμπουμπούλα» στην περιοχή, έγινε αποδέκτης της μπάλας και σκόραρε από κοντά για το τελικό 2-3!