Η ΑΕΚ οφείλει στη ρεβάνς με τη Νόα να είναι… κανονική ΑΕΚ και να προκριθεί στα play off του Conference League, αναμένοντας τι θα γίνει και στον επαναληπτικό της Χάιντουκ με τη Ρουζόμπεροκ.

Το βράδυ της Πέμπτης (8/8) έγινε το πρώτο ματς του ζευγαριού, από τον οποίο θα προκύψει ο αντίπαλος της Ένωσης, με το τελικό 0-0 στη Σλοβακία να αφήνει ανοικτά τα πάντα.

Ο Μάρκο Λιβάγια έπαιξε για 75 λεπτά για να αντικατασταθεί από τον Ιβάν Ράκιτιτς, ο Πέρισιτς ήταν στον αγωνιστικό χώρο για 60 λεπτά, αλλά η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο δεν μπόρεσε να φτάσει σε ένα γκολ, παρά την ανωτερότητά της.

Έτσι, χρειάζεται νίκη στη ρεβάνς της 15ης Αυγούστου στο Σπλιτ, για να βρεθεί στο δρόμο της ΑΕΚ, εφόσον φυσικά οι «κιτρινόμαυροι» συνέλθουν και κάνουν το αυτονόητο ενάντια στη Νόα.