Τον Φώτη Ιωαννίδη αποθέωσαν οι αθλητικές οι εφημερίδες την Παρασκευή 23 Αυγούστου 2024. Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού είχε την τιμητική του εξαιτίας της γκολάρας που έβαλε στη Λανς, στον αγώνα της Γαλλίας για τα πλέι οφ του Conference League.

Οι εφημερίδες πάντως αναγνωρίζουν, ότι ο Παναθηναϊκός ήταν αγνώριστος στο πρώτο ημίχρονο. Οι “πράσινοι” έκαναν τραγικά λάθη στα πρώτα λεπτά και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 και να παραπαίουν. Ωστόσο στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοσή τους, με τον Ιωαννίδη να δίνει με το τέρμα του ελπίδες για τη ρεβάνς.

Δείτε πως διαχειρίστηκαν το θέμα:

SportDay

ΣΟΛΟ ΕΛΠΙΔΑΣ

Σούπερ Φώτης, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κρατώντας ζωντανό τον Παναθηναϊκό στο παιχνίδι της πρόκρισης.

LiveSport

ΕΣΥ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ

Τα λάθη της άμυνας«κρέμασαν» το Τριφύλλι στο α'ημίχρονο, αλλά ο αρχηγός με σλάλομ απέφυγε 5 παίκτες στο 53' και σκόραρε μυθικό γκολ.