Η Μπέτις δυσκολεύτηκε μόνο για ένα ημίχρονο απέναντι στην Ντουντελάντζ αλλά στην επανάληψη έκανε περίπατο και την νίκησε άνετα με 3-0.

Η ισπανική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 56' όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Γκουαρντάντο έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και ο Σανάμπρια από κοντά πέτυχε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Η Μπέτις συνέχισε να χάνει ευκαιρίες σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και στο 80' έγινε το 2-0 όταν ο Λο Σέλσιο και ο Σανάμπρια έκαναν έναν απολαυστικό συνδυασμό για να πετύχει ο πρώτος το 2-0.

Οκτώ λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι έδωσαν πανηγυρικό τόνο στην επικράτησή τους αυτή την φορά με τον Χοακίν να γίνεται δημιουργός και τον Ερέρα να σκοράρει για το τελικό 3-0.

Έτσι, η Μπέτις έφτασε τους 4 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση του ομίλου πίσω από την Μίλαν που έχει 6 και πάνω από τον Ολυμπιακό που έχει 1.

Από τα άλλα ματς της βραδιάς, ξεχωρίζει φυσικά η νίκη της Άρσεναλ με 3-1 στην έδρα της Καραμπάκ, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τους "κανονιέρηδες" για το 0-1.

Δεύτερη σερί νίκη πέτυχαν Σάλτσμπουργκ και Λειψία, με τους Αυστριακούς, μάλιστα, να κάνουν την ανατροπή στο δεύτερο μέρος επί της Σέλτικ (3-1). Εντυπωσιακή και η γερμανική ομάδα που πέρασε....τρένο από την Νορβηγία με το ίδιο σκορ επί της Ρόζενμποργκ. Με τους Κάρλος Ζέκα και Πιέρο Σωτηρίου στο αρχικό σχήμα, η Κοπεγχάγη πήρε τεράστια νίκη στη Γαλλία επί της Μπορντό με 2-1. Ο Ζέκα, μάλιστα, αποβλήθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τέλος, η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, που μέχρι το 90ό λεπτό βρισκόταν πίσω στο σκορ, με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις πήρε απίστευτη νίκη επί της Βόρσκλα με 2-1

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

1ος όμιλος

Μπάγερ Λεβερκούζεν - ΑΕΚ Λάρνακας 4-2 (43' Χάβερτς, 49', 88' Αλάριο, 90'+3' Μπραντ / 25' Τριχόβσκι, 90'+1' Ράσπας)

Ζυρίχη - Λουντογκόρετς 1-0 (84' Πάλσον)

2ος όμιλος

Ρόζενμποργκ - Λειψία 1-3 (79' Ζεμπαλί / 12' Ογκουστέν, 54' Κονατέ, 61' Κούνια)

Ζάλτσμπουργκ - Σέλτικ 3-1 (55' Ντάμπουρ, 61' Μιναμίνο, 73' πεν. Ντάμπουρ / 2' Εντουάρ)