Τα τελευταία αγωνιστικά νέα του Ολυμπιακού ενόψει του αγώνα με την Αταλάντα στο Καραϊσκάκη για τη ρεβάνς του Europa League μετέφερε ο Kώστας Νικολακόπουλος στον BwinΣΠΟΡ FM 94,6.

Συγκεκριμένα, ο ρεπόρτερ της ομάδας ανέφερε πως ο Ονιεκούρου φαίνεται πως έχει λίγο παραπάνω πιθανότητες να ξεκινήσει στην αρχική ενδεκάδα και ο Μαντί Καμαρά είναι φαβορί για τη μεσαία γραμμή.

Στη συνέχεια, τόνισε το πλάνο για τους «ερυθρόλευκους» μπορεί να είναι επιδίωξη της πιο οριακής νίκης, αυτό που λέμε μισό-μηδέν, με στόχο να πάει το ματς στην παράταση ή να πάει το παιχνίδι σε ροντέο, όπως πέρσι στο 4-2 με την Αϊντχόφεν ή το παιχνίδι με τη Μίλαν (3-1) το 2018/19 που τα τέσσερα γκολ είχαν μπει σε 20 λεπτά, από το 60 μέχρι το 80.

Ακούστε επίσης τι σχολίασε για το 3-4-3 και τη διαπίστωση ότι ο Ολυμπιακός έχει πάρει πρωταθλήματα και προκρίσεις παίζοντας το γνώριμο για εκείνον 4-3-3 με τις παραλλαγές