Ρεάλ Μαδρίτης - Βαλένθια: Εμφατική νίκη 4-1 πέτυχε η Ρεάλ επί της Βαλένθια στη Μαδρίτη και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μία εβδομάδα μετά την απρόσμενη ήττα από την Χετάφε.

Η "βασίλισσα" άνοιξε το σκορ στο 43' με πέναλτι του Καρίμ Μπενζεμά, φάση που ξεσήκωσε αντιδράσεις από την πλευρά της Βαλένθια, η οποία μάλιστα έκανε και ανάρτηση στο ημίχρονο, γράφοντας πως «οι ληστείες στη Μαδρίτη είναι πια επαναλαμβανόμενες» και κάνοντας επισήμανση στον επίσημο λογαριασμό της διάσημης ισπανικής σειράς, "La Casa de Papel"!

Πάντως, στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεάλ Μαδρίτης δεν άφησε περιθώρια στις "νυχτερίδες" και πέτυχε ακόμα τρία γκολ, δύο με τον Βινίσιους και ένα με τον Μπενζεμά, με την Βαλένθια να μειώνει προσωρινά σε 3-1 με τον Γκουέντες.