Facebook Pixel Μπαρτσελόνα - Κάντιθ: Και πως να το χάσει η Μπάρτσα; Τρία λεπτά ήταν αρκετά για να πάρει τη νίκη με Κάντιθ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-02-20 00:13:00

Μπαρτσελόνα - Κάντιθ: Ένα τρίλεπτο ξέσπασμα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα, προκειμένου να διατηρήσει την απόσταση των 8 βαθμών από τη δεύτερη Ρεάλ Μαδρίτης.

Οι Καταλανοί υπερασπίστηκαν την έδρα τους (2-0), απέναντι στην Κάντιθ, για την 22η αγωνιστική της LaLiga, με τους Ρομπέρτο (43΄) και Λεβαντόφσκι (45+1΄) να στέλνουν χωρίς άγχος την Μπαρτσελόνα στα αποδυτήρια.

Η Κάντιθ πάλεψε στην επανάληψη για την υπέρβαση, χωρίς όμως αποτέλεσμα... Με τη 10η ήττα τους οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.