Facebook Pixel La Liga: Αυτή τη φορά δεν είχε ανατροπή! - Γκέλα για Μπαρτσελόνα στη Μαγιόρκα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-09-27 00:42:00

Αυτή τη φορά δεν είχε ανατροπή! - Γκέλα για Μπαρτσελόνα στη Μαγιόρκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε αντίθεση με ό,τι συνέβη κόντρα στη Θέλτα (από 0-2, το γύρισε 3-2 στο φινάλε), η Μπάρτσα δεν μπόρεσε να φέρει το σκορ τούμπα και έμεινε στο 2-2 με τη Μαγιόρκα.

La Liga: Μια εβδομάδα μετά την ανατροπή με τη Θέλτα, η Μπαρτσελόνα έχασε βαθμούς με το 2-2 στην έδρα της Μαγιόρκα

Η Μαγιόρκα ήταν ανώτερη από την αντίπαλο της στο πρώτο ημίωρο και αξιοποίησε σειρά λαθών στην άμυνα των Καταλανών για να πάρει προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Μουρίτσι στο 8ο λεπτό.

Η ομάδα του Τσάβιβρήκε ρυθμό για 5 λεπτά μετά το 40′ και αφού ισοφάρισε με υπέροχη εκτέλεση του Ραφίνια, απέτυχε να σκοράρει δεύτερη φορά σε κλασσικές ευκαιρίες του Ραφίνια και του Ζοάο Φέλιξ.

Αντ’ αυτού η Μαγιόρκα σκόραρε δεύτερη φορά όταν μετά από βολέ του τερματοφύλακα και με μια κερδισμένη κεφαλιά του Μουρίτσι ο Πρατς νίκησε τον Τερ Στέγκεν για το 2-1.

Στο 55′ ο Ζοάο Φέλιξ σημάδεψε το δοκάρι και στο 75ο λεπτό ο Λόπεθ ερχόμενος από τον πάγκο σημείωσε το παρθενικό του γκολ με την πρώτη ομάδα της Μπαρτσελόνα ισοφαρίζοντας σε 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.