Facebook Pixel ''Αγριεμένη'' η Βιγιαρεάλ πριν τον Παναθηναϊκό - Τριάρα στην Οσασούνα στο ντεμπούτο Μαρθελίνο! (Highlights)
| 2023-11-26 17:16:00

Η ισπανική ομάδα επικράτησε λίγες μέρες πριν τον κρίσιμο αγώνα με το Τριφύλλι.

Η Βιγιαρεάλ έψαχνε τη νίκη απεγνωσμένα απέναντι στην Οσασούνα και τη βρήκε στο ντεμπούτο του Μαρθελίνο στον πάγκο των ''κίτρινων υποβρυχίων''. Στο πρώτο μέρος οι αντίπαλοι του Παναθηναϊκού προσπάθησαν να ανοίξουν το σκορ, όμως δεν τα κατάφεραν. Αυτό το έκανε ο Μοράλες στο 57ο λεπτό κάνοντας το 1-0, ενώ ο ίδιος στο 71' έγραψε και το 2-0 στην αναμέτρηση. Ο Κατένα μείωσε σε 2-1 λίγο πριν το φινάλε του ματς, αλλά ο Μοράλες είχε όρεξη για... χατ - τρικ και σημείωσε το τελικό 3-1 στο 80ο λεπτό.

Έτσι το ντεμπούτο του Μαρθελίνο στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία και πλέον η προσοχή όλων στρέφεται στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό για την 5η αγωνιστική του Europa League.

Βιγιαρεάλ: Γιόργκενσεν, Αλτιμίρα (68΄Άκομαχ), Φόιθ, Αλμπιόλ, Κουένσα, Πεντράθα (87΄Μορένο), Παρέχο, Καπού (68΄Κομεσάνα), Μπαένα, Μορένο (79΄Τριγκέρος), Μοράλες (87΄Μπρερετόν Ντίαθ).