Facebook Pixel La Liga: Γκέλα της Χιρόνα με την ουραγό Αλμερία - Πάρτι της Βαλένθια στην έδρα της Κάντιθ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-01-14 21:18:00

Η Βαλένθια ήταν καλύτερη και πήρε τη μεγάλη νίκη στην έδρα της Κάντιθ με 4-1, για την 20η αγωνιστική της La Liga.

La Liga: Η Βαλένθια ήταν καλύτερη και πήρε τη μεγάλη νίκη στην έδρα της Κάντιθ με 4-1, για την 20η αγωνιστική της La Liga. Οι «νυχτερίδες» άνοιξαν το σκορ με τον Ντούρο νωρίς (8'), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Αλκαράθ (21'), αλλά τελικά η Βαλένθια πήρε τη νίκη με το γκολ του Λόπες στο 52ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις ο Γκέρα και ο Βάσκεθ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Νωρίτερα «ψυχρολουσία» υπέστη η εκπληκτική φέτος Τζιρόνα, καθώς δεν μπόρεσε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και έμεινε στο 0-0 στην έδρα της ουραγού, Αλμερία. Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν στα τελευταία λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γκαρσία.

Οι παίκτες του Μίτσελ είχαν τον απόλυτο έλεγχο του ματς, έχασαν σωρεία ευκαιριών σ' ένα δυνατό ματς με οκτώ κίτρινες κάρτες, αλλά τελικά «πέταξαν» έχασαν δύο πολύτιμους βαθμούς, μολονότι επέστρεψαν στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Άλλη κλάση ο Ελ Αραμπί, "υπερόπλο" Μαρτίνς - Ανοησία χωρίς προηγούμενο από Ρέτσο - Σεβασμός για Μασούρα!