Η ομάδα του Σισέ, που έμεινε στον πάγκο και μπήκε ως αλλαγή στο 70', ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο τρίτο λεπτό, όταν ο Χόιλετ επιχειρησε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα των φιλοξενούμενων. Το 1-1 έγινε όμως πολύ γρήγορα, καθώς στο 32' μετά από σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, μετά στην πλάτη του Σίζαρ και στα δίχτυα.

Σε ολόκληρο το 90λεπτο αγωνίστηκε ο Μιραλάς, που ήταν αρκετά δραστήριος, παρόλο που η ομάδα του έπαιζε με δέκα παίκτες από το... εξαιτίας της αποβολής του....

Τελευταία στην βαθμολογία με τρεις βαθμούς και χωρίς νίκη παρέμεινε η ΚΠΡ, ενώ στην τέταρτη θέση με 15 βαθμούς ανέβηκε η Έβερτον.

ΚΠΡ: Ζούλιο Σέζαρ, Μποσίνγκουα, Ντιακιτέ, Νέλσεν (83’ Φέρντιναντ), Τραορέ (72’ Ονουόχα), Μπιά, Γκρανέρο, Παρκ, Τάαραμπτ, Χόιλετ, Ζαμορά (71’ Σισέ).

ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Κόουλμαν, Ντιστέν, Γιαγκέλκα, Μπέινς, Μιραλάς, Νεβίλ, Όσμαν, Πιενάρ, Γέλαβιτς (83’ Χάιτινχα), Ανιτσέμπε (53’ Νέισμιθ).