Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει αφήσει πίσω το κακό της ξεκίνημα στην Premier League και ανεβαίνει διαρκώς, μετρώντας δύο νίκες και μια ισοπαλία στα τρία τελευταία ματς.

Οι "κόκκινοι διάβολοι" δυσκολεύτηκαν κόντρα στην Έβερτον του Μάρκο Σίλβα, όμως έφτασαν σε δύσκολη νίκη (2-1) με τη... σφραγίδα του Αντονί Μαρσιάλ, ο οποίος σκόραρε το 4ο γκολ του στα τρία τελευταία παιχνίδια.

Στο 27' η Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ με τον Πογκμπά, ενώ με το... καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαρσιάλ έκανε το 2-0 με εκπληκτικό πλασέ έξω από την περιοχή.

Η Έβερτον μείωσε με τον Σίγκουρντσον στο 77', όμως δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Γιουνάιτεντ έφτασε στους 17 βαθμούς και βρίσκεται στην 8η θέση.