Eύκολο έργο είχε το μεσημέρι του Σαββάτου (19/10) η Τότεναμ στη λονδρέζικη μάχη με τη Γουέστ Χαμ, κερδίζοντας εντός έδρας με 4-1.

Στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Premier League, τα «σφυριά» προηγήθηκαν με τον Κουντούς στο 18’, για να ισοφαρίσει ο Κουλουσέφσκι στο 36ο λεπτό.

Τα «σπιρούνια» είχαν ένα εκρηκτικό επτάλεπτο στο β’ ημίχρονο, με τον Μπισουμά να σημειώνει το 2-1 στο 53’, για να ακολουθήσουν το αυτογκόλ του Αρεόλα στο 55’ και το γκολ του Σον στο 60’ και προέκυψε έτσι η επιβλητική νίκη.

Με 13 βαθμούς η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου είναι στην 6η θέση, ενώ η Γουέστ Χαμ μετρά 8 πόντους στη 14η θέση.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Τότεναμ - Γουέστ Χαμ 4-1 (36' Κουλουσέφσκι, 53' Μπισουμά, 55' αυτ. Αρεόλα, 60' Σον - 18' Κούντους)

19/10 17:00 Σαουθάμπτον - Λέστερ

19/10 17:00 Νιούκαστλ - Μπράιτον

19/10 17:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπρέντφορντ

19/10 17:00 Ίπσουιτς - Έβερτον

19/10 17:00 Φούλαμ - Άστον Βίλα

19/10 19:30 Μπόρνμουθ - Άρσεναλ

20/10 16:00 Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι

20/10 18:30 Λίβερπουλ - Τσέλσι