Η Γιούβε προηγήθηκε 2-0 με τέρματα του Τέβεζ στο 4' και στο 21', όμως οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Τόνι στο 52' και τελικά... έκλεψαν τον βαθμό στις καθυστερήσεις με τον Γκόμεζ να κάνει το 2-2.

Στο μεγάλο ντέρμπι της ημέρας, μεταξύ της Λάτσιο και της Ρόμα, δεν είχαμε γκολ, είχαμε όμως πολλές φάσεις κυρίως από την Ρόμα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσαν πολύ για το γκολ, όμως δεν ήταν καλοί στην τελική προσπάθεια και έχασαν μοναδική ευκαιρία για να πλησιάσουν την Γιούβε.

ΛΑΤΣΙΟ: Μπερίσα, Κονκό, Μπιάβα, Αντρέ Ντίας, Ράντου, Λεντέσμα, Άλβαρο Γκονσάλες, Λούλιτς, Καντρέβα, Μπαλντ Κεϊτά, Κλόζε.

ΡΟΜΑ: Ντε Σάνκτις, Μάικον, Μπενατιά, Καστάν, Τοροσίδης, Ντε Ρόσι, Πιάνιτς, Στρόουτμαν, Ζερβινιό, Φλορέντσι, Τότι.

ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Αλμπερτάτσι, Μάρκες, Μόρας, Κατσιατόρε (86’ Γκόμεζ), Χάλφρεντσον, Ντοναντέλ (69’ Σιριλιάνο), Ρομούλο, Γιάνκοβιτς (62’ Μαρτίνιο), Τόνι, Ιτούρμπε.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Κάσερες, Μπονούτσι, Κιελίνι (75’ Ογκμπόνα), Λιστάινερ, Πίρλο, Βιντάλ, Πογκμπά, Ασαμόα (80’ Πελούσο), Τέβεζ, Γιορέντε (65’ Οσβάλντο).