Facebook Pixel Λαουτάρο Μαρτίνες: Ο επιθετικός της Ίντερ σκοράρει κάθε 65 λεπτά (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-10-23 16:23:00

Από «χασογκόλης», στους πιο «καυτούς» επιθετικούς αυτή τη στιγμή στην Ευρώπη (ΒΙΝΤΕΟ)

Του Γιώργου Βροντάκη

Η Ίντερ απέδρασε από το Τορίνο με 3-0 με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ της ομάδας του και να αυξάνει το μέσο όρο σκοραρίσματος του.

Ο Αργεντινός επιθετικός σκοράρει ένα γκολ κάθε 65 λεπτά και βρίσκεται πάνω από τους Κιλιάν Μπαπέ, Έρλινγκ Χάαλαντ και Χάρι Κέιν. Επόμενος στόχος του η Σάλτσμπουργκ στο Σαν Σίρο.

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες επιβεβαίωσε πως κάνει το καλύτερο ξεκίνημα του στη σεζόν με την Ίντερ, αφού έχει σκοράρει 12 γκολ σε 11 αγώνες σε 719 λεπτά και κατά μέσο όρο βρίσκει δίχτυα κάθε 65 λεπτά.

Ο Λαουτάρο είναι αδιαμφισβήτητα ο ηγέτης της επίθεσης της Ίντερ, αλλά και των αποδυτηρίων. Πριν από δύο χρόνια σταμάτησε στα 25 γκολ και πέρσι στα 28 και τώρα δεν είμαστε καν στο τέλος Οκτωβρίου και είναι ήδη στα 12 τέρματα.