Facebook Pixel Serie A: Ο Γιόβιτς γλίτωσε τη Μίλαν από επική γκέλα!
| 2023-12-23 00:07:00

Ο Γιόβιτς γλίτωσε τη Μίλαν από επική γκέλα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Από μία τεραστίων διαστάσεων «γκέλα» γλίτωσε τη Μίλαν ο Λούκα Γιόβιτς (2-2 με τη Σαλερνιτάνα), ενώ η Φιορεντίνα πέρασε από την έδρα της Μόντσα (1-0) και... «πάτησε» τετράδα.

Μέχρι το 90΄ η Μίλαν βρισκόταν «προ των πυλών» μίας ντροπιαστικής ήττας από την ουραγό της Serie A, Σαλερνιτάνα, αλλά ο Λούκα Γιόβιτς είχε διαφορετική άποψη. Ο 25χρονος Σέρβος επιθετικός πέρασε αλλαγή στο 70ό λεπτό και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων «έσωσε την παρτίδα» για τους «ροσονέρι» γράφοντας το τελικό 2-2.

Νωρίτερα οι γηπεδούχοι είχαν κάνει την ανατροπή με τους Φάτσιο και Καντρέβα, ωστόσο, «πληγώθηκαν» στο φινάλε κι έτσι δεν κατάφεραν να πάρουν την δεύτερη εφετινή τους νίκη.

Το δεύτερο «χρυσό τρίποντο», χάρις στο οποίο ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας, χάρισε στην Φιορεντίνα ο Αργεντινός, Λούκας Μπελτράν. Μετά το γκολ επί της Βερόνα, ο 22χρονος επιθετικός των «βιόλα» πέτυχε και σήμερα το νικητήριο τέρμα επί της Μόντσα, με την ομάδα της Φλωρεντίας να επικρατεί με 1-0 και να ελπίζει βάσιμα, πλέον, στην έξοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου.