Η Κηφισιά συνέχισε το αήττητο σερί, καθώς νίκησε δύσκολα με 1-0 τον ΟΦ Ιεράπετρας και έκανε το 6Χ6, για την 6η αγωνιστική του Β' ομίλου της Super League 2, δείχνοντας για μια ακόμη φορά πως είναι εκ των βασικών διεκδικητριών της ανόδου στη μεγάλη κατηγορία.

Να σημειωθεί πως το γκολ της αναμέτρησης σημείωσε με κεφαλιά ο Μαζουλουξής στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, ωστόσο όπως φαίνεται από το ριπλέι ο σκόρερ είναι φανερά σε θέση οφσάιντ.

Μάλιστα, ο Άγγελος Διγκόζης, προπονητής των φιλοξενούμενων, μετά το φινάλε της αναμέτρησης δήλωσε στεναχωρημένος που η ομάδα του δεν νίκησε και τον διαιτητή και του... έδωσε συγχαρητήρια!

Την ίδια ώρα η Athens Kallithea FC νίκησε στην έδρα του Ηρόδοτου με 2-1 και πλησίασε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του Β' ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2: