Στον αντίποδα, ο Παναθηναϊκός «γκρέμισε» στο γήπεδό του ότι «έχτισε» με το μεγάλο διπλό της πρεμιέρας στο Φάληρο κόντρα στον Ολυμπιακό κι έχασε πολύ σημαντικό έδαφος στην προσπάθειά του να διεκδικήσει τον εφετινό τίτλο.

"Ο προπονητής του Παναθηναϊκού έβαλε το θέμα διαιτησία στην πρώτη γραμμή - Να δούμε αν έχει δίκιο: Καλά έκανε και σφύριξε φάουλ στο 73ο λεπτό, ο Τερίμ χάνει την ψυχραιμία του και χτυπάει τον πάγκο. Ο Ευαγγέλου θα έπρεπε να ενημερώσει τον διαιτητή και να ηρεμήσει τον προπονητή του Παναθηναϊκού, κάτι που δεν έκανε.

Στη συνέχεια έχουμε το πέναλτι και την κοκκινη κάρτα, ήταν αναμενόμενο να δοθεί πέναλτι και κάρτα. Δεδομένη η παράβαση.

Στη συνέχεια είχαμε διαμαρτυτίες για τις καθυστερήσεις, έδωσε 4 λεπτα αλλά κράτησε 5λεπτά. Για να είμαι δικαιος θα μπορούσε να κρατήσει 1-2 λεπτά επιπλέον αλλά δεν θεωρώ ότι μπορεί να σηκωθεί τόση σκόνη για τη διαιτησία", σχολίασε στις δηλώσεις του ο Σπάθας...