Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα για την Κ-15 της ΑΕΚ κόντρα στον Βόλο. Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους «κιτρινόμαυρους», οι οποίοι καθάρισαν τη νίκη για πρώτα 40 λεπτά, όπως ορίζεται η διάρκεια των μερών μιας αναμέτρησης στο πρωτάθλημα της συγκεκριμένης ηλικιακής ομάδας.

Ο Μάκος άνοιξε το σκορ με απευθείας φάουλ στο 3' και η συνέχεια ήταν εξίσου εντυπωσιακή για την ΑΕΚ, παρά το γεγονός ότι ο σκόρερ του πρώτου γκολ αντικαταστάθηκε στο 15' λόγω τραυματισμού. Στο 20' ο Ορφανός έκανε το 0-2 και στο 22' ήρθε το 0-3 από σουτ του Μπέλια μετά από ασίστ του Μούτσα στην αντεπίθεση. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, αφού στη συνέχεια ο Βολος δεν κατάφερε να απειλήσει, αλλά και η ΑΕΚ δεν αξιοποίησε τις άλλες ευκαιρίες που δημιούργησε.

ΑΕΚ (Στέλιος Μουντανάρης): Γκανούρης, Αρβανίτης, Τερζόπουλος, Χατζόπουλος (60' Κατσούδας) Μούτσα, Κασίδης, Μπέλιας, Ασπιώτης (60' Σαράντης) Μάκος (15' Μεργούπης) Τσαντίλας (65' Σπαθάρης) Ορφανός (65' Σιόλας).