Στην επιστροφή της στην Eredivisie μετά από δύο χρόνια η Βίλεμ πήρε ισοπαλία στο Ρότερνταμ, 1-1 από την Φέγενορντ. Τιμωρήθηκε για τις χαμένες ευκαιρίε της η Φέγενορντ. Σκόρερ της Βίλεμ ο Βάσεν.

Αν και κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο (77% κατοχή μπάλας) η Φέγενορντ εκτός από το ωραίο γκολ που πέτυχε ο 19χρονος Μιλάμπο (12′) δεν έφτιαξε άλλη μεγάλη φάση.

Η Βίλεμ αθόρυβα και με μια μόνο καλή στιγμή με τον Μέιρφελντ (43′) έμεινε κοντά στο σκορ, περιμένοντας την στιγμή που θα ρισκάρει. Η Φέγενορντ βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά έχασε όλες τις ευκαιρίες της με τους Χιμένες (46′, 52′), Χάντσκο (60′), Νιούβκοουπ (77′) και τιμωρήθηκε. Η Βίλεμ έκανε τρεις αλλαγές στο 81′ και ισοφάρισε στο 82ο λεπτό με τον Βάσεν με κεφαλιά που χρειάστηκε θάρρος για να την πάρει. Η Φέγενορντ έκανε κι άλλες ευκαιρίες με σημαντικότερη το δοκάρι του Ζερούκι σε φάουλ (90+4).

Για δεύτερη σερί χρονιά η Φέγενορντ την πρώτη αγωνιστική της Eredivisie δεν κερδίζει.