24/07/21 - 23:49

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ώρα... μεταλλίου για Κορακάκη, σερβίς για Τσιτσιπά - Όλο το πρόγραμμα

Sportdog Team
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ώρα... μεταλλίου για Κορακάκη, σερβίς για Τσιτσιπά - Όλο το πρόγραμμα
1.473views

Η Άννα Κορακάκη θα διεκδικήσει το πρώτο μετάλλιο της Ελλάδας στο Τόκιο. Ξεκινάει την προσπάθειά του ο Στέφανος Τσιτσιπάς, ενώ η Εθνική πόλο αντιμετωπίζει την Ουγγαρία. «Βουτάει» στα ημιτελικά των 100μ. πεταλούδα η Ντουντουνάκη.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες στο Τόκιο συνεχίζονται. Και τα ξημερώματα της Κυριακής (25/7) ίσως κρύβουν το πρώτο ελληνικό μετάλλιο. Η χρυσή Ολυμπιονίκης στο Ρίο ρίχνεται στη μάχη του αεροβόλου πιστολιού Γυναικών (10μ.) στις 03:00.

Με τον τελικό να είναι προγραμματισμένος δύο ώρες αργότερα. Εκείνη την ώρα θα ξεκινήσει και το πρώτο ματς του Στέφανου Τσιτσιπά στο Τόκιο, κόντρα στον Γερμανό Φίλιπ Κολσράιμπερ.

Σημαντικό ενδιαφέρον υπάρχει και στο νερό, με την Εθνική Πόλο να αντιμετωπίζει την Ουγγαρία (05:30), ενώ η λίγο νωρίτερα η Άννα Ντουντουνάκη θα έχει πέσει στην πισίνα στα ημιτελικά των 100μ. πεταλούδας (04:40).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ 

  • 06:05 – RS:X ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης 
  • 06:05 – Laser Radial – Βασιλεία Καραχάλιου 
  • 09:05 – RS:X γυναικών – Κατερίνα Δίβαρη 

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 

  • 03:00 – προκριματικός 10μ αεροβόλου πιστολιού – Άννα Κορακάκη (ο τελικός του αγωνίσματος είναι την ίδια ημέρα στις 5:15 ώρα Ελλάδος)
  • 03:30 – προκριματικός σκιτ ανδρών – Νίκος Μαυρομμάτης 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 

  • 4:46 - ημιτελικός 100μ πεταλούδα - Άννα Ντουντουνάκη
  • 13:17 - προκριματικός 200μ ελεύθερο - Δημήτρης Μάρκος
  • 14:03  – προκριματικός 100μ ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρηστου 
  • 14:30 – προκριματικός 4Χ100μ ελεύθερο ανδρών – Χρήστου, Μελαδίνης, Βαζαίος, Γκολομέεβ 

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 

  • 4:56 – γύρος των 16 -57κ. – Φένια Τζέλη - Τατιάνα Μίνινα
  • 8:12 - 9:36 προημιτελικά (Αν η Τζέλη προκριθεί)
  • 10:04-10:32 ημιτελικά (Αν η Τζέλη προκριθεί)
  • 14:30 - 15:00 μικρός τελικός (Αν η Τζέλη προκριθεί)
  • 15:30 τελικός (Αν η Τζέλη προκριθεί)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

  • 3:50 - δίκωπος γυναικών -ρεπεσάζ - Χριστίνα Μπούρμπου, Μαρία Κυρίδου
  • 5:20 - σκιφ γυναικών - προημιτελικός - Αννέτα Κυρίδου
  • 5:40 - σκιφ ανδρών - προημιτελικός - Στέφανος Ντούσκος

ΠΟΛΟ

  • 05:30 – αγώνας (Α) ομίλου, Ελλάδα-Ουγγαρία 

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

  • 8:45 - απλό ανδρών - δεύτερος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης

ΤΕΝΙΣ

Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ΕΡΤ

ΕΡΤ 1

03:00-05:30 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ (Ζ)

05:30-07:00 ΠΟΛΟ - Α' ΟΜΙΛΟΣ ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

07:00-10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 2Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

12:00-13:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

15:00-16:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

16:00-17:00 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 10Μ. ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε)

17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

18:00-18:15 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

18:15-19:00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – TEAM HELLAS

19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

21:00-22:00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

* Ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά θα μεταδοθεί από την ΕΡΤ 1

ΕΡΤ 2

03:00-04:15 ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤSTREET ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

04:15-05:15 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57Κ (Γ) (Ζ)

05:15-06:20 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 10Μ. ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

06:20-07:30 ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ STREET ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

07:30-08:00 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57κ. (Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

10:30-11:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 61κ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

11:45-13:00 ΤΖΟΥΝΤΟ -52 (Γ) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

13:00-14:00 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57κ. (Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ (Ζ)

14:00-15:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 67κ. (Α) (Ζ)

ΖΑΠΙΝΓΚ

15:45-16:30 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57 (Γ) 68 (Α) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

ΕΡΤ 3

04:30-06:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 2Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

06:30-07:40 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

07:40-09:40 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

09:40-10:30 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

10:30-12:30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΩΝ ΑΙΓΥΠΤΟΣ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)

12:30-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 (Ζ)

13:00-15:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 2Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ) Λ: 15:30

15:00-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΓΑΛΛΙΑ - ΗΠΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

04:00-07:30 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

09:10-12:40 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Z)

14:20-16:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Z)

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-14:00 ΤΕΝΙΣ 1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

08:00-11:45 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ Β' ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  

Ακολουθήστε το sportdog.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις

Δείτε όλες τις αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο sportdog.gr

ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΤΟ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ