Facebook Pixel Ολυμπιακός: Με 103-80 επικράτησαν οι Ερυθρόλευκοι στον φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε σήμερα με το Λαύριο
| 2019-04-25 16:35:00

Έπιασε κατοστάρα ο Ολυμπιακός - Φιλική νίκη επί του Λαυρίου - Επέστρεψε ο Πρίντεζης

Έσπασαν τα κοντέρ οι Ερυθρόλευκοι.

Ολυμπιακός: Με 103-80 επικράτησαν οι Ερυθρόλευκοι στον φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε σήμερα με το Λαύριο.

Ο αγώνας έγινε στο ΣΕΦ και ήταν κεκλεισμένων των θυρών, όμως παρόλα αυτά οι παίκτες του Ντέιβιντ Μπλατ μπήκαν με ενέργεια στο παρκέ και από το πρώτο δεκάλεπτο επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο παιχνίδι.

Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 30 πόντους (80-50). Κορυφαίος για τους Πειραιώτες ήταν ο Νίκολα Μιλουτίνοφ, ο οποίος ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 24 πόντους και μάλιστα τους 20 τους έβαλε μέσα σε 12 λεπτά.

Πολύ καλή παρουσία και για τον Δημήτρη Αγραβάνη που πέτυχε 18 πόντους. Αξιοσημείωτη ήταν και η επιστροφή του Γιώργου Πρίντεζη, που αγωνίστηκε στο πρώτο 20λεπτο και έβαλε 8 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 29-18, 55-32, 75-48, 103-80

Ολυμπιακός (Μπλατ): Γουίλιαμς-Γκος 6, Τσέρι 8(1), Μιλουτίνοφ 24, Βεζένκοβ 4, Πρίντεζης 8, Παπανικολάου, Μάντζαρης 9(1), Ποκουσέφσκι 3(1), Αγραβάνης 18(4), Μπόγρης 10, ΛεΝτέι 13(1).

Λαύριο (Σερέλης): Μαστρογιαννόπουλος 10, Τόμας 16, Μιλόσεβιτς, Κουζέλογλου 9, Νίξον 8, Περράκης 3, Γουίτι 4, Κακλαμανάκης 11, Λαμπ 5, Μπιούφορντ 14.