Facebook Pixel Sportdog.gr | "Καθάρισε" τον Πασκουάλ ο... μαέστρος Καλάθης - Μόνη πρώτη η Μπαρτσελόνα
| 2021-01-27 00:26:00

"Καθάρισε" τον Πασκουάλ ο... μαέστρος Καλάθης - Μόνη πρώτη η Μπαρτσελόνα

Τα πρώτα 30 λεπτά έδειχναν πως η Μπαρτσελόνα θα έχει ένα εύκολο βράδυ. Οι Καταλανοί δυσκολεύτηκαν στην πρώτη περίοδο αλλά στην συνέχεια επέβαλλαν απόλυτα τον ρυθμό τους και άρχισαν να αυξάνυον την διαφορά, η οποία έφτασε στους 19 πόντους με το τέλος της τρίτης περιόδου.

Και κάπου εκεί η Μπαρτσελόνα… έφυγε από το γήπεδο. Η Ζενίτ στο επόμενο επτάλεπτο έκανε ένα επιμέρους 16-4 για να μειώσει το σκορ σε 73-66 και να αρχίσει να ελπίζει σε μία επική ανατροπή. Όμως χάρη σε Καλάθη και Μίροτιτς η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα σε επίπεδα… ασφαλείας και πήρε την νίκη με 84-80.

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 44-33, 69-50, 85-81.