Facebook Pixel Μιλγουόκι Μπακς - Γιάννης Αντετοκούνμπο: Μεγάλη νίκη 127-125 επί των Χόρνετς!
| 2021-12-02 07:15:00

Νέο σόου Giannis εναντίον των Χόρνετς - Σάρωσε με 40 πόντους - Νίκη Μπακς 127-125 (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έβαλε τη σφραγίδα του την όγδοη διαδοχική νίκη των Μπακς, με 127-125 επί των Χόρνετς, σε ένα εντυπωσιακό ματς για τους πρωταθλητές του ΝΒΑ!

Μιλγουόκι Μπακς - Γιάννης Αντετοκούνμπο: Ήταν σαρωτικός με 40 πόντους, 12 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 1 κλέψιμο σε 38 λεπτά και φυσικά πέτυχε το καλάθι της νίκης.

Φοβερό ματς διεξήχθη στο Fiserv Forum όπου οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν με 127-125 των Σάρλοτ Χόρνετς χάρη σε λέι απ του Γιάννη Αντετοκούνμπο δύο δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα. Αυτή ήταν η 8η σερί νίκη για τα «ελάφια», που βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 14-8 και «έπιασαν» το Σικάγο στην κορυφή της Central Division.

Αντίθετα οι Χόρνετς έπεσαν στο 13-11 και βρίσκονται στην 9η θέση της Ανατολής. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν συγκλονιστικός αφού πέρα από το νικητήριο καλάθι ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 40 πόντους (14/20 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 9/13 βολές), 12 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 38 λεπτά συμμετοχής.

Από εκεί και πέρα ο Κρις Μίντλετον είχε 21 πόντους (4/8 τρίποντα) ενώ θετικός ήταν στο ντεμπούτο του ο ΝτεΜάρκους Κάζινς, που αγωνίστηκε για 15 λεπτά και είχε 7 πόντους (2/3 δίποντα, 1/2 τρίποντα), 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Όσον αφορά στους Χόρνετς ο ΛαΜέλο Μπολ είχε 36 πόντους και 9 ασίστ ενώ 25 πόντους σημείωσε ο Κέλι Ούμπρε και 22 ο Μάιλς Μπρίτζες. Επόμενος αντίπαλος των Μπακς, οι Ράπτορς στο Τορόντο, τα ξημερώματα της Παρασκευής στις 02:30.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-41, 60-68, 97-95, 127-125

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ: Μίντλετον 21 (2/10 δίποντα, 4/8 τρίποντα, 5/5 βολές, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 λάθος σε 33 λεπτά), Γιάννης Αντετοκούνμπο 40 (14/20 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 9/13 βολές, 12 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 1 κλέψιμο, 6 λάθη σε 38 λεπτά), Πόρτις 10 (4/8 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 2/2 βολές, 7 ριμπάουντ), Άλεν 16 (3/4 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα), Χόλιντεϊ 11 (1 τρίποντο, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα), Κόνατον 11 (3), Χιλ 11 (1), Χουντ, Κάζινς 7 (2/3 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο σε 14:36), Θανάσης Αντετοκούνμπο

ΣΑΡΛΟΤ ΧΟΡΝΕΤΣ: Χέιγουορντ 18 (1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Μπρίτζες 22 (6/7 δίποντα, 3/11 τρίποντα, 1/2 βολές, 9 ριμπάουντ, 2 μπλοκ), Ουάσινγκτον 9 (2 τρίποντα, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Ροζίερ 10 (1/6 τρίποντα, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα), Μπολ 36 (4/7 δίποντα, 8/15 τρίποντα, 4/4 βολές, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 3 κλεψίματα, 7 λάθη), ΜακΝτάνιελς 5 (1), Ούμπρε 25 (5/9 τρίποντα), Σμιθ, Ρίτσαρντς