Σπουδαίο αποτέλεσμα για το Τριφύλλι που κέρδισε επί τουρκικού εδάφους και έχει ήδη εξασφαλίσει την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Eurocup γυναικών!

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Λι ήταν εκπληκτική για την Μπεσίκτας και το σκορ ήταν 20-19. Η Τζόουνς έπαιξε καταλυτικό ρόλο στη δεύτερη περίοδο και βοηθώντας σε άμυνα και επίθεση, οι πράσινες μπόρεσαν να μείνουν σε απόσταση αναπνοής (41-39). Η Αμερικανίδα παίκτρια βγήκε με 4 φάουλ στο 24ο λεπτό και το Τριφύλλι μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο με -9 (64-55).

Στην τελευταία περίοδο μίλησε η κλάση της ελληνικής ομάδας και με την Παυλοπούλου να βγαίνει μπροστά να και να παίρνει σωστές αποφάσεις, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στον αγώνα και παρότι καρδιοχτύπησε στο φινάλε επικράτησε με 80-79!

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 41-39, 64-57, 79-80