Facebook Pixel Σε ...τρελή φόρμα η Λάτσιο!
| 2012-09-16 16:05:00

Σε ...τρελή φόρμα η Λάτσιο!

Ο Ερνάνες είχε κέφια και η Λάτσιο πέρασε σαν άνεμος από τη Βερόνα, 3-1 την Κιέβο. Στην κορυφή μετά από τρεις αγώνες η αντίπαλος του Παναθηναϊκού.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Europa League (παίζουν στις 25/10) άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Ερνάνες, ο οποίος στο 38' άφησε «άγαλμα» τον Σορεντίνο και έδωσε έτοιμο γκολ στον Κλόζε για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 74' ο Ερνάνες έκανε ένα ακόμα... μαγικό για το 3-0, με τον Πελισιέρ να πετυχαίνει με πέναλτι το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους στο 82ο λεπτό.

H σύνθεση της Λάτσιο: Μαρκέτι, Κόνκο (46' Σκαλόνι), Μπιάβα, Ντίας, Καβάντα, Καντρέβα (88' Έντερσον), Γκονζάλεζ (65' Κανά), Λεντέσμα, Ερνάνες, Μάουρι, Κλόζε.