Facebook Pixel Απόλαυση στο Μάξι!
| 2011-05-10 00:09:00

Απόλαυση στο Μάξι!

Με τoν Μάξι Ροντρίγκεζ σε μεγάλα κέφια, η Λίβερπουλ επιβλήθηκε 5-2 της Φούλαμ στο «Κρέιβεν Κότατζ» και προσπέρασε την Τότεναμ στην βαθμολογία της Premier League.

Από την έναρξη του αγώνα, οι κόκκινοι είχαν μεγάλα κέφια. Για την ακρίβεια ο Μάξι Ροντρίγκεζ, ο οποίος πέτυχε στο 1’ το πρώτο γκολ και ύστερα από 6 λεπτά διπλασίασε τα τέρματα τα δικά του και της ομάδας του!

Ο δείκτης του σκορ δεν σταμάτησε εδώ. Τη σκυτάλη πήρε ο Κάουτ που πέτυχε το 0-3 στο 16’, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι «cottagers» μείωσαν σε 1-3 με τον Ντεμπελέ. Βέβαια αυτό δεν έδωσε ώθηση στους Λονδρέζους αλλά στον Μάξι, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ στο 70’, για το 1-4.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Σουάρεζ έκλεισε το χορό των γκολ(1-5) για τη Λίβερπουλ και το τελικό 5-2 σημείωσε εκ μέρους της ΦΟύλαμ ο Σίντγουελ.

Με τους τρεις βαθμούς η ομάδα του Μέσερσαιτ προσπέρασε την Τότεναμ στον βαθμολογικό πίνακα και διεκδικεί στα ίσα την 5η θέση, η οποία οδηγεί στο Europa League της επόμενης σεζόν.